Rubriky:

Ostatní

Seguin se nepřijel kochat Prahou. Večer očekává těžkou bitvu

4. května 2015 13:12 - Praha

Hned na prvním pražském tréninku si Tyler Seguin oživil příjemné vzpomínky. Svůj premiérový gól v NHL totiž vstřelil právě v O2 areně, když tu v roce 2010 startoval s Bostonem sezónu, jež pro Bruins skončila Stanley Cupem. Jeden z největších talentů kanadského hokeje má teď další sen: zlato ze světového šampionátu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Přijeli jsme si pro titul," netají útočník Dallasu. „Na papíře máme hodně silný tým, ale hned první zápas (s Lotyšskem) ukázal, že je i dobře namixovaný," myslí si Seguin.

S Crosbym v týmu vypadají Kanaďané neporazitelní. „Když jsem slyšel, že hraje, tak jsem propadl nadšení. Vždyť je to nejlepší hokejista světa. Pokud ho máte v mužstvu, vaše šance se mnohonásobně zvětšují," říká Seguin, který má ale respekt i k Jaromíru Jágrovi, s nímž si v roce 2013 zahrál ve finále Stanley Cupu.„V Bostonu jsem pokukoval, jak se vlastně připravuje. Hrát ve 43 letech hokej? Fantazie!"

V dnešním duelu s domácím výběrem očekává dvojka draftu před pěti lety těžkou bitvu. "Češi jsou doma, hrají před vlastním publikem a bude to těžký zápas. Mají hodně skvělých hráčů a patří vždycky mezi nejlepší a kandidáty na zlato," řekl.

Ve dnech, kdy Kanada nemá zápas, neváhá si Seguin znovu projít pražské uličky, po nichž cupital jako vyjukaný nováček už před pěti lety. „Taková města v Americe nejsou. Praha je nádherná, spousta překrásných míst. Ale nejsem tu jen pro to, abych se kochal. Zlato z turnaje má absolutní prioritu," tvrdí třiadvacetiletý Kanaďan.

bum, Sport.cz, Právo

Porazí čeští hokejisté v pondělí Kanadu?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..