Živě

Podezřelé boxerské výsledky v Riu bude vyšetřovat McLaren

17. června 2021 17:10 - Lausanne

Podezření z ovlivňování výsledků boxerských zápasů na olympijských hrách v Riu de Janeiro bude vyšetřovat kanadský právník Richard McLaren. Měsíc před dalšími hrami v Tokiu ho tímto úkolem pověřila Mezinárodní boxerská asociace AIBA. McLaren v minulých letech vedl vyšetřování systematického dopingu ruských sportovců a také se zabýval finančními machinacemi někdejšího dlouholetého předsedy světové vzpěračské federace Tamáse Ajána.

 

Jan Handrejch, Právo

"Náš tým provede nezávislé vyšetřování pochybností, které se týkající korupce nebo manipulace se sportovními výsledky během olympijských her v Riu, zjistí, kdo je za to odpovědný, a doporučí vhodný postup," uvedl McLaren v prohlášení.

Olympijský turnaj boxerů v Riu provázelo několik sporných rozhodnutí. Nejviditelnější byl vztek irského boxera Michaela Conlana po porážce s Rusem Vladimirem Nikitinem ve čtvrtfinále váhy do 56 kg. Mistr světa a bronzový olympijský medailista z Londýna ukázal rozhodčím z ringu vztyčený prostředník a AIBA označil za zkorumpovaný spolek. Od asociace dostal pokutu čtvrt milionu korun, mezitím ale odešel k profesionálům.

Mezinárodní olympijský výbor již dříve zakázal zástupcům AIBA řídit turnaj v Tokiu, kde nesmí být ani žádní rozhodčí z Ria.

ČTK

ČT sport Írán - Česko dnes 03:00
20210725T03:00:00+0200
Írán vs. Česko
Írán vs. Česko
Írán
Česko

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.