MOV odebral kvůli případu Cimanouské akreditaci dvěma běloruským funkcionářům

6. srpna 2021 02:45 - Tokio
(Aktualizováno: 6. srpna 2021 03:15)

Mezinárodní olympijský výbor odebral v souvislosti s vyšetřováním kauzy sprinterky Krysciny Cimanouské akreditaci dvěma členům běloruské výpravy. Olympijskou vesnici v Tokiu musí opustit reprezentační trenér Jurij Mojsevič a funkcionář Artur Šumak, kteří údajně atletku proti její vůli nutili k návratu do vlasti.

 

Twitter@HannaLiubakova

V zájmu běloruských sportovců, kteří ještě zůstávají v Tokiu, odebral včera (ve čtvrtek) večer MOV v rámci předběžného opatření akreditaci oběma funkcionářům," oznámil dnes MOV. Mojsevič a Šumak už olympijskou vesnici opustili, mají ale možnost se proti rozhodnutí odvolat.

Čtyřiadvacetiletá Cimanouská se dostala do konfliktu s vedením výpravy kvůli kritickým vyjádřením na adresu funkcionářů. Na letišti v Tokiu, kam ji dopravili, se atletka obrátila na japonskou policii a požádala o ochranu. V dějišti olympijských her pak na polské ambasádě úspěšně požádala o humanitární vízum a ve středu přes Vídeň odcestovala do Varšavy.

ČTK

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.