Rubriky:

LOH 2020

Organizátoři OH 2020 v Tokiu musí bojovat s vedrem

12. července 2018 14:43 - Tokio

Organizátoři olympijských her v Tokiu 2020 budou muset využít všechny dostupné možnosti, jak bojovat s očekávaným vedrem. O vysokých červencových teplotách panujících v japonské metropoli se nyní na vlastní kůži přesvědčil šéf inspekčního týmu Mezinárodního olympijského výboru (MOV) John Coates.

 

Facebook

Letní olympijské hry se budou za dva roky v Tokiu konat od 24. července do 9. srpna. Teploty v centru města v těchto týdnech přesahují 35 stupňů Celsia a tisíce lidí končí v nemocnicích se srdečními problémy. Podle expertů budou OH probíhat za podmínek, v nichž se obvykle sportovní aktivity nedoporučují.

"Jsme si vědomi toho, že se musíme připravit na extrémní teploty. Ale Japonsko není první zemí, která se s tím musí vyrovnat. Je to přirozený důsledek toho, že se hry konají v červenci a srpnu," uvedl Coates na tiskové konferenci během dvoudenní návštěvy Tokia.

Japonská vláda a představitelé metropole kvůli hrozícímu horku plánují položit chodníky, které vyzařují méně tepla, a vysázet podél silnic a cest vysoké stromy. "Musíme se postarat o diváky i sportovce. Například maratony a silniční chůze budou stejně jako na předchozích hrách začínat co nejdříve, aby účastníci unikli vedru," dodal Coates.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.