Olympijská štafeta vynechá Ósaku, ceremoniál s ohněm bude jen v uzavřeném parku

7. dubna 2021 13:00

Štafeta s olympijskou pochodní se příští týden s definitivní platností vyhne nejen ulicím Ósaky, ale i celému regionu. Vedení prefektury umožní v plánovaném termínu 13. a 14. dubna jen menší ceremoniál s vyloučením veřejnosti v pamětním parku Expa '70 v Suitě několik kilometrů severně od Ósaky.

 

Pool, Reuters

V celé prefektuře Ósaka byl kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem a hrozícímu přetížení zdravotního systému vyhlášen nouzový stav. V regionu za úterý evidovali 719 nových případů, za dnešek úřady očekávají další vzestup. Guvernér prefektury Hirofumi Jošimura vyzval obyvatele, aby omezili cestování na nezbytné minimum.

Cesta olympijského ohně na Národní stadion do Tokia začala před dvěma týdny ve Fukušimě. Od začátku ji provázejí přísná bezpečností opatření a omezení přístupu diváků. Štafeta měla díky deseti tisícům běžců navštívit za 121 dní všech 47 prefektur. Pořadatelé si ale už dříve vymínili právo některý úsek v případě zhoršené situace vynechat.

USA zvažují bojkot ZOH v Pekingu, národní olympijský výbor to odmítl

Z loňského roku odložené olympijské hry by měly v Tokiu začít 23. července.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.