Štafeta s olympijskou pochodní vynechá kvůli covidu i Mijakodžimu

1. května 2021 11:41 - Tokio

Štafeta s olympijskou pochodní vynechá kvůli nárůstu počtu nakažených koronavirem oproti původnímu plánu také ostrov Mijakodžima, kam měla zavítat v neděli. Ostatní zastávky pochodně v prefektuře Okinawa by se měly uskutečnit podle plánu. Olympijské hry, které byly kvůli pandemii koronaviru odloženy z loňska, by měly v Tokiu začít 23. července.

 

Issei Kato, Reuters

"Nechceme, aby na ostrov přijížděli cizí lidé. V sázce jsou lidské životy," citovala agentura AP učitele z Mijakodžimy Hajaka Šimizua.

Japonská vláda kvůli nárůstu nakažených vyhlásila minulou neděli stav nouze, který potrvá tři týdny. Opatření zasáhnou zhruba čtvrtinu populace, vedle hlavního města se týkají také Ósaky a prefektur Kjóto a Hjógo. Japonský premiér Jošihide Suga zároveň slíbil, že Tokio v létě uspořádá bezpečné olympijské hry.

Štafeta s olympijskou pochodní měla podle původního plánu zavítat do všech 47 japonských prefektur. Pořadatelé si ale už dříve vymínili právo některý úsek v případě zhoršené situace vynechat. Proto se štafeta, která odstartovala před šesti týdny ve Fukušimě, už vyhnula celé prefektuře Ósaka či Macujamě

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.