Živě

Vládní představitelé a pořadatelé se podle deníku Asahi kloní k divákům na OH

9. června 2021 10:17

Japonští vládní představitelé a zástupci organizačního výboru se přiklánějí k povolení domácích fanoušků na olympijských hrách, uvedl deník Asahi. Vychází z toho, že se v Japonsku rozběhlo očkování. Žádný zdroj pro své tvrzení neuvedl.

 

MarketingWeek

Rozhodnutí o přítomnosti domácích fanoušků na olympijských sportovištích by mělo být oznámeno do konce června. Před měsícem se ve světle čtvrté vlny koronaviru v Japonsku zdálo, že se hry budou muset uskutečnit bez diváků. Odklad rozhodnutí přinesl podle listu obrat v názoru, protože se situace zlepšila a začalo se intenzivně očkovat.

Už dlouho je jisté, že zahraniční fanoušci tentokrát na olympijské hry nesmějí, aby se omezilo riziko šíření koronaviru a jeho různých mutací. Japonská veřejnost i někteří odborníci nadále vyjadřují obavy, zda bude možné obří sportovní akci uspořádat bezpečně.

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a organizátoři připravili sadu manuálů s mimořádnými hygienickými opatřeními, která by to měla zajistit.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.