Živě

Do Tokia pojede i gymnasta Jessen, naopak atleti přišli o dvě jména

1. července 2021 20:47 - Praha

Jistotu účasti na olympijských hrách získal gymnasta David Jessen, jenž byl dosud prvním náhradníkem. Česká gymnastická federace dnes potvrdila, že účastník her v Riu de Janeiro bude soutěžit i v Tokiu. Naopak z předběžné atletické nominace vypadli běžci Filip Sasínek a Filip Šnejdr.

 

Foto gymfed.cz

V atletickém výběru, který v úterý schválilo plénum ČOV, bylo 27 jmen. K jedenácti závodníkům se splněným limitem, mezi nimiž je i momentálně zraněná dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, přidal svaz šestnáct dalších jmen na základě světových žebříčků v jednotlivých disciplínách.

Světová atletika oznámila postupující dnes. Sasínek zůstal v běhu na 1500 metrů první "pod čarou", na osmistovce se do olympijské sestavy nedostal Šnejdr. Sasínek však podle České televize věří, že rozdělení míst ještě není definitivní a na hry se podívá.

Jessenovi druhá olympiáda klapla. Po ní s gymnastikou skončím, chci studovat medicínu, tvrdí

Čeští gymnasté budou v Tokiu soutěžit ve dvojici. Jessen doplní již dříve kvalifikovanou Anetu Holasovou.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..