Živě

Perušič a Schweiner mají v olympijském turnaji i ruské mistry světa

5. července 2021 16:05 - Moskva

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner narazí na olympijském turnaji ve skupině i na úřadující mistry světa Olega Stojanovského s Vjačeslavem Krasilnikovem z Ruska, které před měsícem v Ostravě porazili. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou mají za soupeřky mimo jiné obhájkyni zlata Lauru Ludwigovou, v Tokiu bude spoluhráčkou německé hvězdy Margareta Kozuchová. O složení skupin rozhodl dnešní los v Moskvě.

 

OBO 2021/Vlastimil Vacek, Právo

Perušiče se Schweinerem čeká za necelé tři týdny olympijská premiéra. V Ostravě na červnovém čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu potvrdili skvělou formu výhrou nad Krasilnikovem se Stojanovským v semifinále a ziskem stříbrné medaile. Jejich dalšími soupeři ve skupině B jsou Lotyši Martinš Plavinš, Edgars Točs a mexická dvojice José Rubio a Josué Gaxiola.

Nausch Sluková s Hermannovou se pod pěti kruhy představí podruhé. Před pěti lety na slavné pláži Copacabana v Riu vypadly v boji o play off v předkole a dělily se o 17. místo. Na tokijském písku o postup svedou ve skupině F bitvy s Ludwigovou s Kozuchovou, domácími Japonkami Miki Išiiovou, Megumi Murakamiovou a zkušenými Švýcarkami Tanjou Hüberliovou a Ninou Betschartovou, s nimiž na ostravském turnaji vypadly v osmifinále.

Prskavce nadchl koncert basketbalistů. Na olympiádě budu podměrečnej, ví

"Olympiáda je tak specifický turnaj, že se může stát cokoli a každý porazit každého. Nevidím jasného favorita na výhru ve skupině, největším asi budou Švýcarky. Vezmeme to řádně zápas od zápasu," řekla Hermannová, která sledovala losování on-line.

NADĚJE PRO TOKIO: Táhněte i se svými tučňáky! České komety i o zprávách od sázkařů

Na OH se v mužském i ženském turnaji představí vždy 24 dvojic. Rozděleny jsou do šesti skupin, do osmifinále přímo postoupí dva týmy a dva nejlepší ze třetích míst. Zbývající čtyři páry ze třetích míst se utkají v předkole o zbylá dvě místa.

Generálkou pro některé dvojice bude v tomto týdnu čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v Gstaadu, jenž začne v úterý. České jedničky se z něj odhlásily. "Malinko jsem si na tréninku podvrtla kotník a nechci to před olympiádou přetížit. A chceme využít čas i k tomu, abychom pořádně potrénovaly na týmy, které nám nalosovali," vysvětila Hermannová.

Los skupin olympijského turnaje s českým zastoupením:
Muži:
Skupina B:
Krasilnikov, Stojanovskij (Rus.)
Perušič, Schweiner (ČR)
Plavinš, Točs (Lot.)
Gaston, Rubio (Mex.)
Ženy:
Skupina F:
Hermannová, Nausch Sluková (ČR)
Išiiová, Murakamiová (Jap.)
Hüberliová, Betschartová (Švýc.)
Ludwigová, Kozuchová (Něm.)
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..