Živě

Slavnostního zahájení olympijských her se zúčastní i japonský císař Naruhito

20. července 2021 10:34 - Tokio

Japonský císař Naruhito se zúčastní pátečního oficiálního zahájení olympijských her v Tokiu. Uvedla to agentura Kjódó s odvoláním na informace z paláce. Císařovna Masako na ceremoniálu přítomna nebude. Už ve čtvrtek se jednašedesátiletý panovník setká s předsedou Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem.

 

Shinji Kita, ČTK/AP

Slavnostní zahájení je na programu v pátek od 13:00 SELČ. Podle organizátorů bude v Tokiu na stadionu sledovat nástup jednotlivých výprav sportovců a zapálení olympijského ohně jen zhruba tisícovka pozvaných diváků. Fanoušci z řad veřejnosti do hlediště nebudou mít kvůli opatřením proti šíření koronaviru přístup.

Císař Naruhito převzal panovnické povinnosti v květnu 2019 od svého otce Akihita, který ze zdravotních důvodů abdikoval. Stal se tak 126. císařem nejstarší vládnoucí dynastie světa. Jeho dědeček Hirohito zahajoval olympijské hry v Tokiu v roce 1964.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..