Živě

Přestoupil v bundeslize, zavolal kouči Plíškové. Přišel zlomový rok českého hráče?

21. července 2021 16:17 - Tokio

Bez svého parťáka a kamaráda Pavla Širučka bude Lubomír Jančařík v Tokiu hájit čest českého stolního tenisu. V prvním kole se utká s Alím Chadrávím ze Saúdské Arábie, jenž je ve světovém žebříčku o 92 míst níže. Pokud zvítězí, vylepší svoji olympijskou bilanci, před pěti lety v Riu vypadl hned v prvním zápase.

 

@ facebook Lubormír Jančařík

To byl ještě hodonínský rodák trochu vyjukaný z olympijské atmosféry. „Najednou jsem byl v českém týmu mezi těmi hvězdami a přitom vzadu, protože my ty medaile zatím nevozíme. Teď už budu větší mazák," věří 34letý Jančařík.

Za jeho silnější psychikou stojí i mentální kouč třeba Karolíny Plíškové a hokejový trenér Marian Jelínek. „Nebyl jsem spokojený se svými výkony a věděl jsem, že on spolupracuje se světovými špičkami. Sebral jsem kuráž a zavolal mu," vybavuje si Jančařík.

Tokijský los: Jančařík má v 1. kole Chadrávího, Širučka vyřadil z her koronavirus

Efekt letos přišel velmi rychle. Po prvním sezení vyhrál olympijskou kvalifikaci v Kataru, poté se blýskl postupem na čtvrtfinále mistrovství Evropy. „Sebedůvěra stoupla, rád bych si to přenesl i do Tokia," neskrývá.

Strašák covidu opět sáhl do české výpravy! Nováček přijde o olympiádu, známé je i další jméno

V přípravě nic nepodcenil, na tréninky do Havířova si objednal i totožné stoly, na nichž se bude hrát v Tokiu, ostatně i to byl Jelínkův nápad. „Jsou trochu odlišné. Míček se jinak zastavuje, má malinko jiný odskok. Nic, na co by se nedalo zvyknout, ale v ping-pongu rozhodují milimetry a každý detail," připomíná hráč se zkušenostmi z německé bundesligy.

Krátce před olympiádou v ní změnil dres, místo Mühlhausenu bude hrát za Bad Homburg. „Polepším si v tom, že budu hrát. V Mühlhausenu mě trenér od začátku sezony nestavěl, nevím proč, měl své tři oblíbence," vysvětloval. Do zápasů ze širšího kádru naskočí tři hráči a pro české stolní tenisty je zahraniční konfrontace nezbytná. Však i Širuček hraje v Polsku, jediná Češka v olympijském turnaji Hana Matelová zase ve Francii.

Skateboardistka, střelkyně či plavec přijdou kvůli covidu o start na OH

„Jedna věc je kvalita soutěže a já mám bundesligu moc rád, podle mě je nejlepší v Evropě. Druhá stránka jsou finance, v Česku prostě tolik peněz nedostanete," neskrývá Jančařík, který své soupeře převyšuje minimálně svou 193 cm měřící postavou.

NADĚJE PRO TOKIO 2021

„Určitě patřím k nejvyšším a už to beru jako výhodu, ale musel jsem k tomu dojít a přizpůsobit hru. Odmala jsem slýchal, že vysoký nemá výhodu, protože má velký střed těla, ale vždycky záleží, jak si to v hlavě nastavíte," přemítá.

Michal Osoba, Tokio, Sport.cz, Právo

  LOH Tokio - středa 28. července probíhá
20210728T01:00:00+0200
LOH Tokio - středa 28. července
LOH Tokio - středa 28. července
LOH Tokio - středa 28. července
ČT sport 77:97 Česko - Francie 77:97 konec
20210728T14:00:00+0200
Česko vs. Francie
Česko vs. Francie
Česko
Francie
  LOH Tokio - čtvrtek 29. července zítra 01:00
20210729T01:00:00+0200
LOH Tokio - čtvrtek 29. července
LOH Tokio - čtvrtek 29. července
LOH Tokio - čtvrtek 29. července
Perušič, Schweiner - Gaxiola, Rubio zítra 09:00
20210729T09:00:00+0200
Perušič, Schweiner vs. Gaxiola, Rubio
Perušič, Schweiner vs. Gaxiola, Rubio
Perušič, Schweiner
Gaxiola, Rubio

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..