Živě

Nakažený lékař z české výpravy promluvil! Proč se nechtěl očkovat?

22. července 2021 17:46 - Tokio/Praha

Ortoped Vlastimil Voráček, který byl prvním pozitivně testovaným na koronavirus na palubě speciálu do Tokia, prolomil hradbu mlčení. Podle svých slov neporušil žádná pravidla a k odmítnutí očkování má své důvody.

 

Luděk Peřina, ČTK

„V Tokiu byly zadány organizátory her určité předpoklady, podle kterých se může sportovec a doprovod účastnit. Očkování bylo zadané jako dobrovolné. Z mé strany a celého týmu tedy nedošlo k žádnému porušení těchto předpokladů," uvedl lékař v prohlášení zprostředkovaném Českým olympijským výborem.

Voráčka podle dokumentů do týmu nominoval Český tenisový svaz, ortoped prošel dvěma testy před odletem, dokonce ve dvou laboratořích. „Kromě toho se testuji nezávisle i sám a kontroluji a udržuji imunologicky relevantní parametry v krvi a tím si zvyšuji odolnost," popsal s tím, že dosud nemá žádné příznaky onemocnění a cítí se kompletně fit.

Zároveň Voráček odmítá, že by se nákaza v letadle, po níž už bylo pozitivně testováno šest členů týmu včetně sportovců Ondřeje Perušiče, Pavla Širučka, Markéty Nausch Slukové a Michala Schlegela, musela pocházet od něj.

Sluková další nakaženou! Plakala i nadávala, místo vrcholu noční můra

„Není vůbec jasné, kdo, jak, koho a kdy mohl infikovat. Ohrazuji se proti tomu, že jsem to musel být já. Jen jsem byl jako první pozitivně vytestovaný nevalidovaným testem PCR," prohlásil Voráček.

Přiznal zároveň, že není očkovaný, ale z principu se tomu nevyhýbá. „Mám k němu pozitivní vztah, pokud prošlo řádným testovacím procesem (u mRNA vakcín zhruba deset let) a má plnohodnotnou registraci (viz příbalový leták Pfizeru)," napsal Voráček.

„Z hlediska všech okolností a nejasností kolem covidového onemocnění, v nichž všechny státy, politici i odborné společnosti plavou už osmnáct měsíců, jednoznačně odmítám unáhlené předdefinované úsudky ohledně hodnocení pozitivních testů v českém týmu, když zde vidím v izolaci převážně pozitivně testované plnoočkované rádoby účastníky her z celého světa," uzavřel své vyjádření.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

  LOH Tokio - úterý 3. srpna konec
20210803T01:00:00+0200
LOH Tokio - úterý 3. srpna
LOH Tokio - úterý 3. srpna
LOH Tokio - úterý 3. srpna
ČT sport Lezení - kvalifikace mužů konec
20210803T14:10:00+0200
Lezení - kvalifikace mužů
Lezení - kvalifikace mužů
Lezení - kvalifikace mužů
  LOH Tokio - středa 4. srpna dnes 01:00
20210804T01:00:00+0200
LOH Tokio - středa 4. srpna
LOH Tokio - středa 4. srpna
LOH Tokio - středa 4. srpna

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..