Živě

Rusům nevoní olympijská vesnice. Je to tu jako ve středověku!

23. července 2021 18:03 - Tokio/Praha

Tohle jsme ještě nezažili! Ruští sportovci si neustále stěžují na podmínky v olympijské vesnici v Tokiu. Kritizují velikosti pokojů, nedostatek ledniček nebo nefunkční WiFi. „Je to tu jako ve středověkém Japonsku,“ ozývají se.

 

@Olympic_Russia, Twitter

Nejvíce se projevuje šéf ruské šermířské federace a reprezentační trenér Ilgar Mammadov. „Tohle není Japonsko 21. století! Olympijská vesnice je skutečný středověk," stěžuje si. Nevyhovují mu sádrokartonové stěny i velikost koupelny. „Je to tam jako v letadle, rozměrem asi jeden a půl metru čtverečních, navíc celý tým má jen jednu!" nechápe.

Jako další mu vadí nefunkční internetové připojení, o lepenkových postelích ani nemluvě. Kritikou nešetřila ani ruská házenkářka Anna Senová. „Myslím si, že každý sportovec by měl mít na pokoji ledničku a minimálně jednu televizi," stěžuje si na to, že nebude moct sledovat olympijské soutěže.

Organizátoři se bránili, že ruský tým televize na pokojích nepožadoval. Předseda Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov uvedl, že po stížnostech všechno organizátoři rychle vyřešili. K dispozici teď mají sportovci tři velké lednice a společenskou místnost s televizí, takže jim už žádná soutěž neunikne.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

bp, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..