Živě

Tři veslařské posádky postoupily na OH do dalších bojů, dvojskif mužů končí

24. července 2021 01:53 - Tokio
(Aktualizováno: 24. července 2021 04:40)

Skifař Jan Fleissner na olympijských hrách v Tokiu suverénně vyhrál opravnou jízdu a postoupil do nedělního čtvrtfinále veslařské regaty. Svůj druhý start na hrách zvládly i Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na dvojskifu, které jsou po třetím místu v opravách v semifinále. Naopak hry skončily pro mužský dvojskif Jakub Podrazil, Jan Cincibuch, který dojel čtvrtý a obsadí konečné 13. místo.

 

Carl Recine, Reuters

Výborně vstoupili do olympijské regaty Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah. V rozjížďce nestačili jen na úřadující mistry světa a Evropy Fintana McCarthyho a Paula O'Donovana z Irska a z druhého místa si zajistili postup do úterního semifinále. Vyhnuli se tak nedělním opravným jízdám.

Nejjednodušší úlohu měl v opravách třiadvacetiletý Fleissner, jehož soupeři byli tři skifaři z veslařsky rozvojových zemí a náhradník za zdravotně indisponovaného Ondřeje Synka roli favorita zvládl. V čele byl od startu do cíle a nakonec porazil druhého Dara Alizadeha z Bermud o šest sekund.

Pro skifaře Florijna skončil závod kvůli koronaviru už po rozjížďce

Naopak Antošová s Fleissnerovou musely o postup do semifinále tvrdě bojovat. Na prvním mezičase byly svěřenkyně trenéra Josefa Lukše poslední čtvrté, ale poté předjely čínskou dvojici Šen Šuang-mej, Liou Siao-sin a poslední třetí postupové místo udržely až do cíle.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

Záhy skončily hry pro Podrazila s Cincibuchem, kteří měli v opravách tři silné soupeře a nakonec jsou jediným dvojskifem, který bude v semifinálovém programu chybět. V letošním roce složená posádka opravy výborně rozjela, ještě v polovině trati vedla, ale poté je všichni předjeli. Od třetího místa Podrazila s Cincibuchem v cíli dělily téměř tři sekundy.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Veslování (jízdy s českou účastí):
Muži:
Rozjížďky:
Dvojskif lehkých vah:
1. McCarthy, O'Donovan (Ir.) 6:23,74
2. Vraštil, Šimánek (ČR) 6:28,10 - postup do semifinále
Opravy:
Skif:
1. Fleissner (ČR) 7:29,90 - postup do čtvrtfinále
Dvojskif:
1. Krüger, Weber (Něm.) 6:26,64
...
4. Podrazil, Cincibuch (ČR) 6:32,86 - vyřazeni
Ženy:
Dvojskif:
1. Pitirimová, Kuročkinová (Rus.) 7:13,77
...
3. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:16,96 - postup do semifinále
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..