Živě

Šéf ruských vzpěračů si u arbitráže vymohl přístup na OH

24. července 2021 13:43 - Tokio/Praha

Šéf ruského vzpěračského svazu Maxim Agapitov si u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) vymohl přístup na olympijské hry v Tokiu. Původně Mezinárodní olympijský výbor (MOV) bývalému světovému šampionovi odebral akreditaci kvůli dopingovému prohřešku z doby jeho závodní kariéry, CAS ale nařídil umožnit funkcionáři odcestovat do Tokia a zpřístupnit mu hry.

 

@Olympic_Russia, Twitter

Jednapadesátiletý Agapitov, který je také dočasným šéfem evropské federace EWF, se v minulém týdnu dozvěděl od MOV, že vzhledem k dopingovému trestu z 90. let nesplňuje podmínky pro akreditaci funkcionářů Mezinárodní vzpěračské federace (IWF). Mistr světa z roku 1997 se kvůli tomu obrátil na sportovní arbitráž v Lausanne s námitkou, že odebrání akreditace je 27 let po provinění nepřiměřený trest, a soud mu dal za pravdu.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..