Windsurfař Lavický je po prvním dnu olympijské regaty třiadvacátý

Windsurfař Karel Lavický je po úvodních třech rozjížďkách olympijské regaty na 23. místě. Pětatřicetiletý českobudějovický rodák startuje pod pěti kruhy potřetí po Londýně a Riu de Janeiro a je jisté, že vylepší svou dosud nejlepší 31. pozici z roku 2016, neboť na startu v Tokiu je pouze 25 závodníků.

Windsurfař Karel Lavický na archivním snímku

Lavickému se nejlépe vydařila úvodní rozjížďka, v níž byl dvacátý. V druhé rozjížďce byl jediný český zástupce jachtařského sportu na OH poslední a první den v přístavu Enošima zakončil dvaadvacátou pozicí.

Windsurfaře čeká do čtvrtka celkem dvanáct rozjížděk, deset nejlepších postoupí do sobotní medailové jízdy. Zatím je v čele Švýcar Mateo Sanz, který vyhrál úvodní dvě jízdy a nejhorší třetí, v níž byl devátý, se mu škrtá.