Živě

Rašitov získal pro Uzbekistán první olympijské zlato v taekwondu

25. července 2021 15:17 - Tokio

Ulugbek Rašitov získal na olympijských hrách v Tokiu první zlatou medaili pro Uzbekistán v taekwondu, když zvítězil ve váze do 68 kilogramů. Mezi ženami v kategorii do 57 kilogramů triumfovala Američanka Anastasija Zoloticová.

 

Murad Sezer, Reuters

Rašitov ve finále porazil 34:29 Bradlyho Sindena z Velké Británie, který ještě 15 sekund před koncem vedl o dva body. Devatenáctiletý Uzbek ale skóre v závěru otočil díky povedenému kopu do těla.

Zoloticová si v souboji o zlato poradila 25:17 s trojnásobnou evropskou šampionkou a dvojnásobnou vicemistryní světa Taťjanou Mininovou z Ruska. Osmnáctiletá taekwondistka získala pro USA první zlato v taekwondu žen.

Američanka Anastasija Zoloticová triumfovala ve váze do 57 kilogramů

Murad Sezer, Reuters

O překvapení se dnes v Tokiu postarala Kimia Alízadahová z týmu uprchlíků. V osmifinále porazila 16:12 Jade Jonesovou z Velké Británie a připravila ji o šanci získat třetí olympijské zlato za sebou.

Alízadahové nakonec na první medaili pro uprchlický výběr v historii nedosáhla. V souboji o bronz, který získala v barvách Íránu před čtyřmi lety v Riu de Janeiro, prohrála 6:8 s Hatice Ilgunovou z Turecka.

XXXII. letní olympijské hry:
Taekwondo:
Muži:
Do 68 kg:
1. Rašitov (Uzb.),
2. Sinden (Brit.),
3. Čao Šuaj (Čína) a Recber (Tur.),
5. Husič (Bos.) a I Te-un (Korea),
7. Hosejní (Írán) a Burns (N. Zél.).
Ženy:
Do 57 kg:
1. Zoloticová (USA),
2. Mininová (Rus.),
3. Lo Chia-ling (Tchaj-wan) a Ilgunová (Tur.),
5. Alízadahová (Írán) a Yessoufová (Niger),
7. Tzeliová (Řec.) a Laaradžová (Mar.).
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..