Živě

Organizátoři OH oznámili 16 nových případů nákazy covidem

26. července 2021 04:51 - Tokio

Organizátoři olympijských her v Tokiu dnes oznámili 16 nových případů nákazy koronavirem u akreditovaných osob, z toho tří sportovců. Počet případů spojených s hrami se od 1. července vyšplhal na číslo 148.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Jména ani národnosti infikovaných osob pořadatelé nesdělují. Jednou z nejvíce postižených výprav na OH jsou Češi: kvůli nákaze covidem-19 o olympijské starty přišli cyklista Michal Schlegel, stolní tenista Pavel Širuček a plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková, která měla hrát s Barborou Hermannovou.

Teoretickou naději na alespoň pozdní zapojení do soutěže stále živí další pozitivně testovaný beachvolejbalista Ondřej Perušič, jenž každopádně společně s Davidem Schweinerem přišel o dnešní úvodní zápas proti lotyšskému páru Martins Plavinš, Edgars Točs.

Rána pro Česko! Medailová naděje zůstává v izolaci, co bude dál?

Olympijské hry se konají bez diváků v době, kdy je v Japonsku nákaza na vzestupu. V Tokiu v neděli hlásili 1763 nových koronavirových případů.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..