Živě

Premiérové olympijské soutěže v surfingu vyhráli Ferreira a Mooreová

27. července 2021 10:21 - Tokio

Brazilec Italo Ferreira a Američanka Carissa Mooreová ovládli premiéru surfingu na olympijských hrách. Sedmadvacetiletý mistr světa Ferreira porazil ve finále, které se na pláži Curigasaki jelo kvůli nepříznivé předpovědi počasí o den dříve, domácího Kanou Igarašiho. O rok starší rodačka z Havaje v boji o zlato uspěla proti Biance Buitendagové z JAR.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

Bronz v soutěži mužů vybojoval Australan Owen Wright, který po dramatickém duelu porazil světovou jedničku Brazilce Gabriela Medinu. Jeden z hlavních adeptů na zlato předtím v semifinále rovněž těsně podlehl Igarašimu a nakonec překvapivě vyšel medailově naprázdno.

Mooreová porazila nečekanou finalistku Buitendagovou, která stříbrem korunovala dosavadní kariéru. Sedmadvacetiletá Jihoafričanka totiž po finále oznámila, že olympijský závod pro ni bude poslední soutěží v kariéře. Medailovou sbírku pořadatelské země rozšířila třetí Amuro Cuzukiová.

Američanka Carissa Mooreová oslavuje vítězství v premiéře surfingu na olympijských hrách

Francisco Seco, ČTK/AP

Blížící se tropická bouře dnes závodníky zpočátku potěšila velkými a čistými vlnami, postupně se ale v sílícím větru tříštily a hledání dobré vlny bylo složitější. Předpověď na středu ale slibovala ještě větší vítr a pořadatelé se proto rozhodli přesunout finálové jízdy už na dnešek.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Surfing:
Muži:
1. Ferreira (Braz.),
2. Igaraši (Jap.),
3. Wright (Austr.),
4. Medina (Braz.),
5. Andino (USA), Bourez (Fr.), Mesinas (Peru) a Ohhara (Jap.).
Ženy:
1. Mooreová (USA),
2. Buitendagová (JAR),
3. Cuzukiová (Jap.),
4. Marksová (USA),
5. Fitzgibbonsová (Austr.), Hennessyová (Kost.), Hopkinsová (Portug.), Limaová (Braz.).
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..