Živě

Skandál německého funkcionáře: Pojď, pojď, dožeň ty velbloudáře, hecoval svého svěřence

29. července 2021 08:56

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu Patrick Moster musí kvůli rasistickým výrokům při středeční časovce opustit olympijské hry v Tokiu. Rozhodl o tom národní olympijský výbor.

 

Profimedia.cz

Moster v průběhu závodu hecoval Nikiase Arndta, před nímž jeli Alžířan Azzadin Ladžáb a Amanuel Ghebreigzabhier z Eritreje slovy: "Pojď, pojď, dožeň ty velbloudáře, dožeň je."

Čtyřiapadesátiletý funkcionář se poté omluvil, ale německý olympijský výbor ho za trest poslal z her domů.

"Věříme, že jeho omluva byla upřímná, ale jeho chování neodpovídá olympijským ideálům. A nehodláme slevit z našich nároků na fair play, respekt a toleranci," citovala prohlášení výboru agentura DPA.

Němci navíc byli pod tlakem Mezinárodního olympijského výboru, který jim dal čas na reakci do dneška a pohrozil disciplinárními tresty. "Vítáme rychlou reakci a to, že ho nenechají pokračovat na olympijských hrách," uvedlo MOV v prohlášení.

K označení za velbloudáře se vyjádřil i Ladžáb. "Na olympijských hrách nejsou závody v jízdě na velbloudech, proto jsem se dal na cyklistiku," napsal čtyřiatřicetiletý cyklista na twitteru.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..