Živě

Dvacítka atletů z dopingově rizikových zemí nebude závodit v Tokiu

30. července 2021 01:44 - Tokio

Dvacítka atletů z takzvaných dopingově nejrizikovějších zemí přijde o start na olympijských hrách v Tokiu kvůli porušení antidopingových pravidel. Den před startem atletických soutěží to ve čtvrtek oznámila Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU). Sportovce nejmenovala, ale uvedla, z kterých pocházejí zemí. Nejpostiženější je Nigérie, z jejíž třiadvacetičlenné nominace nemůže na start deset atletů. Podle AIU sportovci nesplnili základní požadavky, co se týká mimosoutěžních kontrol.

 

Kiichiro Sato, ČTK/AP

Vedle desítky Nigerijců vypadli ze hry také tři Bělorusové a Ukrajinci, po jednom Maročanovi a Etiopanovi. Na případy dvou Keňanů upozornila AIU ještě před uzávěrkou nominace, takže svaz běžecké velmoci na to mohl zareagovat povoláním jiných závodníků.

Mezi sedmičku nejrizikovějších zemí, co se dopingu týká, patří podle hodnocení AIU v současné době i Bahrajn, v jeho případě ale všech 13 nominovaných atletů splnilo kritéria. Ta v této kategorii zemí nařizují minimálně tři neohlášené mimosoutěžní dopingové kontroly atletů s odstupem nejméně tří týdnů, a to v období deseti měsíců před významnou sportovní akcí.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..