Živě

Britští triatlonisté ovládli olympijskou premiéru smíšených štafet

31. července 2021 01:55 - Tokio

Britští triatlonisté Jessica Learmonthová, Jonathan Brownlee, Georgia Taylorová-Brownová a Alex Yee vyhráli olympijskou premiéru smíšených štafet. Zlaté medaile vybojovali s náskokem 14 sekund před Američany a do sbírky britské výpravy přidali už třetí triatlonový cenný kov. Bronz získali úřadující mistři světa Francouzi.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

Britský tým evropských šampionů dostala do vedení hned na prvním úseku Learmonthová, která zvládla výborně úvodní plaveckou část. Jonathan Brownlee, stříbrný medailista ze závodů jednotlivců v Riu de Janeiro i Londýně, po první předávce vedení zvýšil na devět sekund. Taylorová-Brownová a Yee, kteří oba v Tokiu získali už individuální stříbra, pak postavení uhájili.

"Olympijská sbírka je kompletní - je to úplně úžasný pocit. Moje třetí olympiáda a konečně mám i zlato," radoval se dojatý Brownlee, jehož starší bratr Alistair triumfoval v Londýně i Riu. "Olympiáda je vždycky mimořádná, ale dokázat to jako tým je naprosto úžasné," dodal.

Ital Gianluca Pozzatti (vlevo) a Dorian Coninx z Francie na trati olympijského závodu smíšených štafet v triatlonu.

Francisco Seco, ČTK/AP

Yee se v závěrečném běžeckém dvoukilometrovém úsek utrhl od Vincenta Luise, s nímž po cyklistické části vbíhal do depa společně. Francouz nakonec podlehl i útoku Morgana Pearsona, jenž Američanům zajistil stejně jako na loňském MS stříbro.

Smíšené štafety se v tokijském Odaiba Marine Parku zúčastnilo 16 týmů složených ze dvou žen a dvou mužů. Každý triatlonista musel absolvovat 300 metrů plavání, 6,8 km na kole a 2 km běhu. Češi se do závodu nekvalifikovali.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Triatlon:
Smíšená štafeta:
1. Británie (Learmonthová, J. Brownlee, Taylorová-Brownová, Yee) 1:23:41
2. USA (Zaferesová, Mcdowell, Knibbová, Pearson) -14
3. Francie (Periaultová, Coninx, Beaugrandová, Luis) -23
4. Nizozemsko -53
5. Belgie -55
6. Německo -59
7. Švýcarsko -1:46
8. Itálie -2:42
Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..