Živě

Tenistce Vondroušové při olympijském finále fandili i v Sokolově

31. července 2021 17:58

Markétě Vondroušové při dnešním finále tenisové dvouhry na olympijských hrách v Tokiu fandili i lidé v Sokolově, odkud tenistka pochází. Asi pět desítek fanoušků sledovalo napínavý zápas na velkoplošné obrazovce v centru města na náměstí. Vedení Sokolova se chystá stříbrnou medailistku po návratu slavnostně přivítat. Vondroušová ve finále podlehla světové dvanáctce Belindě Bencicové ze Švýcarska.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

"Je to škoda, že prohrála. Nicméně si myslím, že hrála docela dobře. Byla to trochu smůla," řekl ČTK sokolovský fanoušek Tomáš. "Byl jsem na kole a vrátil jsem se kvůli tomu, že je tu na Starém náměstí velká obrazovka. Chtěl jsem fandit, protože jsem hrdý, že je to naše rodačka," dodal.

Někteří lidé dorazili na náměstí těsně před 11:00, kdy měl zápas podle plánu začít. Nakonec ale finalistka Roland Garros 2019 nastoupila na kurt až o tři hodiny později. Lidé si i přesto na zápas počkali. Město si pro fanoušky připravilo pivo zadarmo a občerstvení.

Statečný boj Vondroušové v olympijském finále nestačil. Česká tenistka je stříbrná!

Více než dvě a půl hodiny dlouhý zápas sledovali lidé z laviček na náměstí, ale i ze zahrádek restaurací. Na napínavý zápas se přijeli podívat i mnozí cyklisté. Při úspěšném setu skandovali "Maki!". Někteří mávali českou vlajkou.

Lidé v Sokolově přišli 31. července 2021 fandit tenistce Markétě Vondroušové na Staré náměstí.

Slavomír Kubeš, ČTK

Fandit úspěšné olympijské debutantce přišli na náměstí i někteří zástupci města. "Tenistka bude přivítána na Starém náměstí a bude to s veškerou slávou. Potom samozřejmě předpokládám, že i město ji nějakým způsobem ocení jako rodačku, která dosáhla nejvyššího výsledku v historii našich rodáků na olympiádě," řekl ČTK radní Sokolova Michael Rund (nez.). Ze Sokolova podle něj pochází několik olympioniků, žádný z nich ale dosud medaili nezískal.

Opožděné finále sledovali také fanoušci na Olympijském festivalu v Brně, kde se těšilo největší pozornosti publika hned v úvodu. Určitou roli v tom sehrál i fakt, že u obří obrazovky vedle pódia se lidé shromažďovali v očekávání příjezdu střelců Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého.

Zlatý Lipták si dopřál doutník i tokijský východ slunce. Při oslavě Jirkovi kamarádi zboří Rajhradice, předvídá Kostelecký

Jejich příjezd, který byl očekáván po 13:00, se kvůli komplikacím na D1 posunul až po 15:00. Stovky lidí potleskem oceňovaly každý bod, který Vondroušová získala. Stejně vehementně lidé fandili i basketbalistům, jejichž zápas se Spojenými státy přenášela televize v prostřizích. Jakmile ale střelci, kteří jsou oba rodáky z Brněnska, do areálu dorazili, pozornost publika se zcela obrátila k nim.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..