Živě

Číňanka Š' Tching-mao obhájila zlato ve skocích z třímetrového prkna

1. srpna 2021 09:20
(Aktualizováno: 1. srpna 2021 10:07)

Číňanka Š' Tching-mao na olympijských hrách v Tokiu obhájila zlatou medaili z Ria ve skocích do vody z třímetrového prkna. Čína zaznamenala čtvrtý triumf z pěti skokanských disciplín, možné ovládnutí všech osmi závodů překazili už v pondělí Britové v synchronizovaných skocích z desetimetrové věže.

 

Dmitri Lovetsky, ČTK/AP

-Za Š' Tching-mao skončila její krajanka Wang Chan, jež byla v této disciplíně dvakrát stříbrná i na předchozích dvou světových šampionátech. Společně už v Tokiu získaly zlato v synchronizovaných skocích z třímetrového prkna. Bronz dnes získala Američanka Krysta Palmerová.

Š' Tching-mao zvítězila suverénně, se ziskem 383,5 bodu měla náskok téměř 35 bodů před Wang Chan. Palmerová za stříbrnou medailistkou zaostala o pět bodů.

Muži budou o medaile ve skocích z třímetrového prkna usilovat v úterý.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..