Živě

Veslař Rosetti nakonec obdržel bronz, i když kvůli covidu nejel finále

1. srpna 2021 10:40

Italský veslař Bruno Rosetti nakonec obdržel bronzovou medaili, přestože kvůli pozitivnímu testu na koronavirus přišel o finále olympijského závodu čtyřek bez kormidelníka. Italové s narychlo povolaným záskokem ve středu obsadili třetí místo za Austrálií a Rumunskem.

 

Piroschka Van De Wouw, Reuters

Třiatřicetiletý Rosetti se podílel na postupu posádky z rozjížďky do finále, ve kterém ho ale nahradil Marco di Costanzo. Podle původních informací světové veslařské federace neměl v takovém případě Rosetti na medaili nárok, nakonec ji ale podle pravidel Mezinárodního olympijského výboru (MOV) dostal.

Podle vyjádření výboru sportovci, kteří se zúčastnili předfinálových klání, medaile obdrží, ale nevystoupí na stupně vítězů. Rosetti, který je stále v karanténě, rozhodnutí MOV ocenil.

OLYMPIJSKÝ SOUHRN: Čtvrtá zlatá pro Česko, zářily Krejčíková se Siniakovou! Maslák končí už v rozběhu

Už více než dvacet sportovců muselo odstoupit ze soutěže poté, co byli pozitivně testováni na covid-19. Z českých olympioniků přišli o start plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou, cyklista Michal Schlegel a stolní tenista Pavel Širuček.

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner mohli hrát až od druhého utkání a vinou úvodní kontumace vypadli ve skupině.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..