Živě

Skokanská noční můra. Reprezentantka totálně zpackala boj o finále

2. srpna 2021 23:23 - Tokio/Praha

Kanadská závodnice ve skocích do vody z třímetrového prkna Pamela Wareová nebude na svou premiéru pod pěti kruhy vzpomínat v dobrém. Snaha probojovat se do pondělního finále na olympijských hrách v Tokiu pro ni skončila katastrofou. Za totálně zpackaný pokus v rozhodující moment kvalifikace inkasovala 0,0 bodu. Na její smolný počin se můžete podívat ve videu uvnitř článku.

 

Carl Recine, Reuters

Osmadvacetiletá rodačka z Québeku si na svůj závěrečný pokus připravila skok s obtížností 3,5.

Něco se ale fatálně pokazilo a Wareová místo salt z pružného prkna předvedla podivný let připomínající „holubičku".

Verdikt sudích byl nemilosrdný. Výsledek 0.0 znamenal pro Kanaďanku smutný konec v soutěži. Něco podobného se ve stejném závodě „podařilo" i Mexičance Arantxe Chávezové.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Pamela Ware (@pamelaware1)

Wareová nakonec svůj nezdar vzala sportovně. Skrz sociální sítě pozdravila z olympijské vesnice fanoušky a všem poděkovala za podporu, kterou se jí po smolném momentu dostalo.

„To, co předvádíme v soutěži, je jen malý zlomek toho, co všechno děláme, abychom byli tam, kde jsme," mrzely jí roky práce, které přišly vniveč kvůli jedné chybě.

Olympijský závod ve skocích z třímetrového prkna ovládla v pondělí Číňanka Š' Tching-mao, která obhájila zlatou medaili z Ria.

pb, Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..