Živě

Bilesová po sérii odhlášení zkusí na OH štěstí v úterý na kladině

2. srpna 2021 11:16 - Tokio

Americká gymnastka Simone Bilesová využije v úterý poslední šanci na start na olympijských hrách v Tokiu. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro figuruje ve startovní listině finále na kladině, do něhož se v minulém týdnu kvalifikovala. Z dosavadních čtyř finálových závodů včetně dnešních prostných se dosud vždy odhlásila s odkazem na psychické potíže.

 

Mike Blake, Reuters

Devatenáctinásobná mistryně světa mohla v Tokiu zaútočit na šest zlatých medailí a stát se s deseti tituly nejúspěšnější ženou v historii OH. Hned z první medailové disciplíny, soutěže družstev, ale Bilesová po úvodním nevydařeném přeskoku odstoupila a postupně odřekla start ve finále víceboje, přeskoku, na bradlech i v prostných.

Čtyřiadvacetiletá Bilesová se podle svých slov potýká s mentálním blokem zvaným "twisties", který spočívá v tom, že má problémy zorientovat se během rotací při prvcích ve vzduchu a posoudit, kde se nachází její tělo v porovnání se zemí.

Bilesová se kvůli narušené psychice vzdala i finálových startů na přeskoku a bradlech

Od sportovní veřejnosti a fanoušků si vysloužila ocenění za to, že se nebála o svých psychických problémech promluvit.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..