Živě

Thompsonová-Herahová měla zablokovaný instagram kvůli videím, byl to ale omyl

4. srpna 2021 13:04

Jamajské běžkyni Elaine Thompsonové-Herahové, která získala na olympijských hrách v Tokiu stejně jako před pěti lety v Riu zlatý sprinterský double, byl dočasně zablokován účet na sociální síti instagram poté, co na něm zveřejnila videozáznamy svých vítězných závodů na 100 a 200 metrů. Původní vysvětlení bylo takové, že ani nejrychlejší žena světa nemůže porušovat vysílací práva. Jak ale později oznámila společnost Facebook, jež instagram vlastní, účet byl zamknut omylem. Oprávněným zásahem ze strany provozovatele bylo pouze odstranění videí.

 

Lucy Nicholson, Reuters

"Mám zablokovaný instagram za to, že jsem posílala závody z olympiády, neboť nevlastním práva. Takže se uvidíme za dva dny," sdělila původně na twitteru Thompsonová-Herahová, kterou na instagramu sleduje zhruba 310.000 lidí. O několik hodin později mohla už opět na instagramu sdělit, že blokace byla zrušena, a přidala několik smajlíků.

Podle Mezinárodního olympijského výboru (MOV) je smazání neautorizovaného obsahu na sociálních médiích automatický proces. "Sportovci mohou sdílet na svých účtech obsah poskytnutý držiteli práv, ne však původní obsah," uvedl výbor.

Sprinterka Thompsonová-Herahová obhájila zlato, i když se s ní příliš nepočítalo

Thompsonová-Herahová se ještě zúčastní štafety na 4x100 metrů. Rozběhy se uskuteční ve čtvrtek, finále v pátek. Jamajská štafeta na předchozí olympiádě v Riu de Janeiro získala stříbro.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..