Živě

Zápasník Jazdaní další zlato nepřidal, zastavil ho Američan Taylor

5. srpna 2021 13:19
(Aktualizováno: 5. srpna 2021 15:25)

Olympijským vítězem mezi volnostylaři ve váze do 86 kilogramů se stal americký zápasník David Taylor, když ve finále zdolal 4:3 hlavního favorita a prvního nasazeného Íránce Hassana Jazdaního. Nejnižší váhovou kategorii volnostylařů do 57 kg vyhrál Rus Zavur Ugujev. Mezi ženami ve stejné váze slavila domácí Risako Kawaiová.

 

Leah Millis, Reuters

Šestadvacetiletý úřadující mistr světa z předloňského šampionátu Jazdaní má na kontě již zlato z Ria de Janeiro, kde však triumfoval ještě ve váze do 74 kg. O čtyři roky starší Taylor vyhrál MS před svým finálovým soupeřem v roce 2018. Bronz dnes vybojovali Rus Artur Najfonov a Myles Amine ze San Marina.

Ugujev předčil ve finálovém souboji kategorie do 57 kg 7:4 Inda Kumara Rávího. Ugujev tak potvrdil pozici úřadujícího mistra světa z roku 2019 v Nur-Sultanu. V duelech o bronz se radovali Američan Thomas Gilman a Nurislam Sanajev z Kazachstánu.

Nejnižší váhovou kategorii volnostylařů do 57 kg na OH v Tokiu vyhrál Rus Zavur Ugujev

Piroschka Van De Wouw, Reuters

Úspěšnější než Jazdaní byla v turnaji volnostylařek do 57 kg Japonka Kawaiová. Ve finále porazila úřadující světová šampionka Bělorusku Irynu Kuračkinovou 5:0 a navázala na zlato z Ria, kde slavila prvenství ve váze do 63 kg. Bronz získaly Američanka Helen Maroulisová a Bulharka Eg Nikolovová.

Zápas:
Muži - volný styl:
Do 57 kg:
1. Ugujev (Rus.)
2. Ráví (Indie)
3. Gilman (USA) a Sanajev (Kaz.)
5. Atrí (Írán) a Vangelov (Bulh.)
7. G. Abdullajev (Uzb.), 8. Takahaši (Jap.).
Do 86 kg:
1. Taylor (USA)
2. Jazdaní (Írán)
3. Najfonov (Rus.) a Amine (San Mar.)
5. Šapijev (Uzb.) a Punia (Indie)
7. Lin Cu-šen (Čína)
8. Reichmuth (Švýc.).
Ženy - volný styl:
Do 57 kg:
1. R. Kawaiová (Jap.)
2. Kuračkinová (Běl.)
3. Maroulisová (USA) a Nikolovová (Bulh.)
5. Boldsajchan (Mong.) a Koblovová (Rus.)
7. Nichitová (Mold.)
8. Kitová (Ukr.).
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..