Živě

Pojď, dožeň ty velbloudáře, hecoval rasisticky německý funkcionář na OH. Teď vyfasoval trest

6. srpna 2021 10:47 - Tokio

Sportovní ředitel Německého cyklistického svazu Patrick Moster dostal za své nevhodné výroky s rasistickým podtextem během olympijských her v Tokiu distanc do konce roku. Za slova o "velbloudářích" čtyřiapadesátiletého funkcionáře suspendovala Mezinárodní cyklistická unie (UCI).

 

Moster při olympijské časovce hecoval svého svěřence Nikiase Arndta, před nímž jeli Alžířan Azzadin Ladžáb a Amanuel Ghebreigzabhier z Eritreje, výroky: "Pojď, pojď, dožeň ty velbloudáře, dožeň je."

Jeho slova zachytily mikrofony, a i když se Moster okamžitě omluvil, národní olympijský výbor ho poslal z Tokia domů. Od incidentu 28. července měl funkcionář od UCI předběžně zastavenou činnost. Při jednání disciplinární komise vinu přiznal a přijal distanc do 31. prosince 2021.

"UCI odsuzuje všechny formy rasismu a diskriminačního chování. Usiluje o zajištění integrity, různorodosti a rovnoprávnosti v cyklistice," uvedli představitelé unie.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..