Živě

Brazilku Caixetaovou připravil o finále pozitivní test na anabolikum

7. srpna 2021 03:19 - Tokio

Brazilskou volejbalistku Tandaru Caixetaovou připravil o olympijské finále nález anabolické látky. O pozitivním testu při červencovém soustředění reprezentace informoval brazilský olympijský výbor již v pátek, jen pár hodin před semifinálovým zápasem s Koreou.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

Dvaatřicetiletá hráčka, která patřila do základní sestavy a v duelu se Srbskem získala pro brazilský tým nejvíce bodů (19), již odcestovala z Tokia domů a připravuje se na vysvětlení pozitivního testu na látku ostarine. Ta zvyšuje růst svalové hmoty.

"Věříme, že dokážeme, že tato látka se dostala do jejího těla nešťastnou náhodou a nebyla užita ke zvýšení sportovního výkonu," uvedl v prohlášení právník Caixetaové. Pozitivní test odevzdala 7. července během přípravy národního týmu v Saquaremě.

Caixetaová je členkou zlatého týmu z londýnských her v roce 2012. V Tokiu odehrála všech šest zápasů včetně čtvrtfinále s Ruskem a patřila do základní sestavy. Její spoluhráčky budou v neděli bojovat o zlato proti Američankám.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..