Živě

Do medaile jí kousli, kvůli covidu proto japonská softbalistka dostane novou

12. srpna 2021 11:04 - Tokio

Japonská softbalistka Miu Gotová dostane kvůli obavám z koronaviru novou zlatou medaili z olympiády v Tokiu. Organizátory her požádala o výměnu poté, co do ní při oslavách kousl starosta Nagoji.

 

Uncredited, ČTK/AP

"Požádala nás o to a díky podpoře Mezinárodního olympijského výboru bude medaile vyměněna za novou," citovala prohlášení organizátorů agentura Reuters s tím, že náklady uhradí MOV.

Gotová o výměnu požádala po oslavách v jejím rodném městě Nagoja, při nichž do medaile kousl starosta Takaši Kawamura. Sklidil za to ostrou kritiku, mimo jiné i od automobilky Toyota, která vlastní tým, za nějž softbalistka hraje.

Olympijské hry, které byly kvůli pandemii o rok odloženy, totiž probíhaly za přísných hygienických opatření. Například medaile před slavnostními ceremoniály byly dezinfikované a sportovci si je věšeli na krk sami.

Starosta Nagoji Takashi Kawamura se zahryzl do zlaté medaile japonské softbalistky Mii Gotové. Ta teď dostane kvůli obavám z koronaviru novou zlatou medaili.

Uncredited, ČTK/AP

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..