Živě

Kartonové postele z olympijské vesnice budou sloužit pro pacienty s covidem

13. září 2021 12:37 - Tokio

Kartonové postele, které se používaly v olympijské vesnici v Tokiu, budou sloužit pacientům s lehkým průběhem covidu-19. Do konce září se přesunou do dočasného zdravotnického zařízení v Ósace, které ještě není postaveno.

 

Český olympijský výbor

Účastníci olympijských a paralympijských her v létě spali na postelích, které byly navzdory nezvyklému materiálu dimenzované až pro dvousetkilogramové osoby. "Ty postele jsou velmi kvalitní," uvedl guvernér prefektury Ósaka Hirofumi Jošimura. Pro koronavirové pacienty by se mělo zatím využít zhruba 800 z přibližně 18 000 postelí, které se při sportovním svátku používaly.

Japonsko se v létě potýkalo s rekordními přírůstky nakažených koronavirem, které se v srpnu dostávaly až přes 20 000 lidí denně. V poslední době čísla klesají, přesto Japonsko minulý týden prodloužilo do konce září nouzový stav a s ním spojená omezení proti šíření koronaviru. Původně měl vypršet v neděli. Týká se 19 ze 47 prefektur včetně Tokia.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..