Živě

Viktor Lörincz bratra nenapodobil, zápasnické zlato mu sebral Beleňuk

4. srpna 2021 14:45 - Tokio
(Aktualizováno: 4. srpna 2021 15:45)

Ukrajinský zápasník Žan Beleňuk je olympijským vítězem v řecko-římském stylu v kategorii do 87 kilogramů. Ve finále zdolal 5:1 Maďara Viktora Lörincze, jemuž se nepodařilo napodobit bratra Tamáse, který vyhrál v úterý ve váze do 77 kg. Zlato dnes slavili rovněž Íránec Mohammad Reza Garají a mezi ženami domácí zápasnice Jukako Kawaiová.

 

Aaron Favila, ČTK/AP

Jednatřicetiletý Viktor Lörincz, mladší z bratrské dvojice, měl do finálového souboje lepší nástup a bodoval jako první, ale pak už přibývaly body pouze na konto Beleňuka. Třicetiletý kyjevský rodák, jehož otec byl ale původem ze Rwandy, vylepšil stříbro z Ria de Janeiro. Bronz obhájil Němec Denis Kudla, druhý získal Srb Zurab Datunašvili.

Rovněž v řecko-římském stylu ve váze do 67 kg si pro životní triumf došel zcela suverénně pětadvacetiletý Garají, jehož starší bratr Mohammad Ali Garají se rovněž představil v Tokiu a v úterý byl ve váze do 77 kg pátý. Mohammad Reza Garají, jehož soupeřem byl v boji o zlato mladý Ukrajinec Parviz Nasibov, vyhrál 9:1 a byl vyhlášen vítězem ještě před limitem při jasné technické převaze. Bronz získali Němec Frank Stäbler a Egypťan Mohamed Ibrahim El Sajíd.

Zápasnice Jukako Kawaiová vyhrála olympijskou soutěž v kategorii do 62 kg

Aaron Favila, ČTK/AP

Tuhou bitvu o olympijský triumf naopak svedla volnostylařka Kawaiová, jež ve finále kategorie do 62 kg porazila Ajsuluu Tynybekovovou z Kyrgyzstánu těsně 4:3. Bronz vybojovaly Bulharka Taybe Mustafa Juseinová a Ukrajinka Iryna Koljadenková.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Zápas:
Muži - řecko-římský:
Do 67 kg:
1. M. R. Garají (Írán),
2. Nasibov (Ukr.),
3. Stäbler (Něm.) a El Sajíd (Eg.),
5. Zoidze (Gruz.) a Surkov (Rus.),
7. Rju Han-so (Korea),
8. Obajdí (Irák).
Do 87 kg:
1. Beleňuk (Ukr.),
2. V. Lörincz (Maď.),
3. Kudla (Něm.) a Datunašvili (Srb.),
5. Metvalí (Eg.) a Huklek (Chorv.),
7. Sid Azara (Alž.),
8. Assakalov (Uzb.).
Ženy - volný styl:
Do 62 kg:
1. J. Kawaiová (Jap.),
2. Tynybekovová (Kyrg.),
3. Juseinová (Bulh.) a Koljadenková (Ukr.),
5. Grigorjevová (Lot.) a Ovčarovová (Rus.),
7. Johanssonová (Švéd.),
8. Inczeová (Rum.).
ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..