Živě

Paráda! Česko má v Tokiu první medaili. Kanoista Rohan je stříbrný

26. července 2021 09:12 - Tokio/Praha
(Aktualizováno: 26. července 2021 09:23)

Neuvěřitelný závod v kategorii C1 mužů na olympijských hrách v Tokiu. Kanoista Lukáš Rohan zajel parádní finálovou jízdu a i přes jeden šťouch a dvousekundovou penalizaci si dojel pro stříbrnou medaili. Navázal tak na svého otce Jiřího, který je dvojnásobným stříbrným medailistou z olympijských her.

 

Yara Nardi, Reuters

Šestadvacetiletý závodník nestačil při své olympijské premiéře jen na Benjamina Savšeka ze Slovinska, třetí skončil Sideris Tasiadis z Německa.

Rohan postoupil do finále čtvrtým časem ze semifinále. V závěrečném vystoupení sice nezopakoval čistou jízdu, hned na čtvrté brance si připsal dvousekundovou penalizaci, ale poté již byl bezchybný a slaví největší úspěch v kariéře. Vítěz červnového Světového poháru v Praze zaostal za Savšekem o 3,71 sekundy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Rodák z Mělníka se bezprostředně po projetí cíle zařadil na druhé místo a musel čekat, zda se na medailových pozicích udrží. Nejlepší trojice ze semifinále ale na své předešlé výkony nenavázala. Španěl Ander Elosegi skončil s jedním dotekem osmý, Australan Daniel Watkins dokonce devátý a nedařilo se ani ve druhé části závodu nejrychlejšímu Martinu Thomasovi z Francie, který nakonec obsadil páté místo.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Český olympijský tým 🇨🇿 (@olympijskytym)

Rohan ziskem stříbrné medaile navázal na svého otce a trenéra Jiřího, který byl druhý na olympijských hrách v Barceloně 1992 a Atlantě 1996 na deblkanoi společně s Miroslavem Šimkem.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Vodní slalom:
Muži :
C1:
1. Savšek (Slovin.) 98,25 (0 trest sekund),
2. Rohan (ČR) -3,71 (2),
3. Tasiadis (Něm.) -5,45 (0),
4. Burgess (Brit.) -5,61 (0),
5. Thomas (Fr.) -6,73 (0),
6. Beňuš (SR) -7,35 (2),
7. Lokken (USA) -7,83 (2),
8. Elosegi (Šp.) -8,34 (2),
9. Watkins (Austr.) -9,93 (2).
bp, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..