Živě

Jsem vděčná, že tu táta mohl být. Kubová loučení oplakala

29. července 2021 16:52 - Tokio

Malovala si povedenější olympijskou rozlučku než třetí místo od konce na znakařské dvoustovce. Jenže angína krátce před tokijskou olympiádou výrazně zasáhla do přípravy Simony Kubové, a tak si 29letá plavkyně promítala v hlavě spíše vzpomínky na ty hezčí zážitky pod pěti kruhy. I když si u nich poplakala.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

„Olympiáda byla vždycky můj sen a mně se povedla třikrát během devíti let, což nemůže říct moc lidí a jsem na to hrdá. A Londýn mi vyšel naprosto úžasně," vybavovala si, jak před devíti lety ještě pod dívčím jménem Baumrtová skončila na stovce znak desátá jen dvě desetiny od finále.

Už vloni si pohrávala s myšlenkami na konec kariéry ozdobené třeba evropským bronzem či stejným kovem z mistrovství světa v krátkém bazénu z roku 2012. „Ale stálo za to ještě vydržet," má jasno. Už jen proto, že ji do Tokia jako trenér mohl doprovázet její otec.

Čeští plavci Šefl ani Kubová do semifinále nepostoupili

„V Londýně byl jen jako divák. Tady se mnou mohl všechno prožít a strašně to pro mě znamená. Jsem za to šťastná a vděčná," vykládala a po tváři se jí koulely slzy.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

Ještě plánuje startovat na podzim na Mezinárodní plavecké lize. A potom? „Nechávám to otevřené," říká. Každopádně tři roky do dalších her jsou moc. „V plavání je nejlepší věk kolem dvaceti, mně bude třicet. Nechci být jako Katinka Hosszúová, která mi přijde naprosto zničená a vycucaná," přiznává vystudovaná fyzioterapeutka Kubová.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..