Živě

Hry v Pekingu potřebují k úspěchu diváky, uvedl MOV

21. července 2021 18:20 - Tokio

Zimní olympijské hry v Pekingu, které začnou za méně než 200 dnů, budou potřebovat diváky k tomu, aby byly úspěšné. Uvedl to Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v den, kdy před prázdnými tribunami odstartovaly soutěže na hrách v Tokiu.

 

Molly Darlington, Reuters

"Chceme tam mít mezinárodní publikum a potřebujeme a chceme tam mít diváky," uvedl na zasedání MOV v Tokiu Juan Antonio Samaranch mladší, jenž šéfuje koordinační komisi dohlížející na přípravy ZOH v Pekingu. "Chceme, aby si všichni mohli užít pohostinnost a vychutnat to, co Čína nabízí," dodal.

Zimní hry v Pekingu se budou konat od 4. do 20. února 2022. Organizátoři ještě kvůli pokračující koronavirové pandemii nespustili prodej vstupenek.

Bez diváků bude na OH i fotbal na ostrově Hokkaido a baseball ve Fukušimě

Letní olympiáda v Tokiu bude oficiálně zahájena v pátek, ale soutěže v některých sportech už odstartovaly dnes. Pořadatelé prodali miliony lístků domácím i zahraničním návštěvníkům, sportovní svátek se ale nakonec kvůli stoupajícímu počtu případů nákazy uskuteční kompletně s vyloučením veřejnosti.

ČTK

Časová osa: Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu

Filtr článků - ZOH 2022


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.