Rubriky:

Atletika

IAAF povolila mezinárodní závody 33 mladým ruským atletům

23. června 2018 11:03 - Monako

Mezinárodní federace IAAF udělila status neutrálních sportovců dalším 33 ruským atletům. Jedná se o juniory, kteří se tak budou moci v červenci zúčastnit mistrovství Evropy do 18 let v Györu či mistrovství světa do 20 let v Tampere.

 

Anton Vaganov, Reuters

Vzhledem k téměř tři roky trvající suspendaci ruského atletického svazu kvůli státem řízenému dopingu smějí Rusové na mezinárodních akcích startovat jen pod neutrální vlajkou. K tomu musejí splnit několik podmínek, především být delší dobu testováni mimo ruský antidopingový systém.

IAAF rozšířila seznam neutrálních sportovců naposledy v dubnu, kdy povolila start devíti Rusům včetně vicemistra světa v běhu na 110 m překážek Sergeje Šubenkova. V květnu naopak status odebrala pětici chodců, kteří spolupracovali s doživotně distancovaným koučem Viktorem Čaginem.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.