Rubriky:

Atletika

Výškař Baršim ukončil sezónu, musí na operaci

10. července 2018 14:42 - Berlín

Katarský výškař Mutaz Issa Baršim si při pokusu o světový rekord před týdnem na mítinku v Székesfehérváru poranil vazy v kotníku. Kvůli tomu předčasně ukončil sezónu a v nejbližší době se podrobí operaci. Sedmadvacetiletý mistr světa a dvojnásobný olympijský medailista to oznámil na twitteru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nebojím se, protože mám od doktorů pozitivní zprávy. Nejdůležitější je, že po zotavení budu moci znovu skákat na sto procent," napsal Baršim. K tréninku se chce vrátit za tři až čtyři měsíce.

O překonání rekordního výkonu Kubánce Javiera Sotomayora 245 centimetrů z roku 1993 se Baršim pokoušel už několikrát. Jeho osobní maximum je o dva centimetry horší, což z něj dělá druhého nejlepšího výškaře všech dob.

ČTK

Časová osa: Atletika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.