Česká běžkyně Stewartová byla druhá na skotském šampionátu

25. února 2019 17:06 - Falkirk

Česká vytrvalkyně Moira Stewartová získala stříbrnou medaili na mistrovství Skotska v krosu. Na šampionátu v rodné zemi svého otce nestačila úřadující republiková šampionka jen na britskou olympioničku a bývalou juniorskou mistryni světa v běhu na 1500 metrů Stephanii Twellovou.

 

archiv J. Janů

Pro Stewartovou byl víkendový závod ve Falkirku součástí přípravy na mistrovství světa v krosu, které se uskuteční 30. března v Aarhusu. Díky třiadvacetileté běžkyni Spartaku Praha 4 bude mít česká atletika mezi krosovou elitou zastoupení po šesti letech.

V prosinci startovala Stewartová na ME v krosu v Tilburgu, kde obsadila 29. místo. V lednu si připsala cenné vítězství v přespolním běhu evropské atletické asociace v Roveretu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.