Soud zrušil zastavení činnosti francouzské maratonkyni Calvinové

13. dubna 2019 18:14 - Paříž

Francouzský soud dočasně zrušil zastavení činnosti francouzské vytrvalkyni Clémence Calvinové, jež se tak bude moci v neděli zúčastnit Pařížského maratonu. Loňská vicemistryně Evropy byla ve středu suspendována za údajné vyhnutí se dopingové kontrole, k němuž mělo dojít v březnu v Maroku.

 

Denis Balibouse, Reuters

Calvinová vinu popřela a naopak obvinila antidopingové komisaře, že se při incidentu 27. března v Marrákeši chovali agresivně a vydávali se za policisty. To však Francouzská antidopingová agentura (AFLD) popřela.

Správní soud nicméně v pátek rozhodl, že Calvinová nedostala šanci řádně se nařčení AFLD bránit, a její suspendaci zrušil. Navíc nařídil, že má agentura atletce zaplatit 3000 eur (77 tisíc korun).

Osmadvacetiletá Calvinová získala stříbro v maratonu na loňském ME v Berlíně, kde o tři sekundy porazila bronzovou Evu Vrabcovou Nývltovou.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.