Bostonský maraton vyhráli Keňan Cherono a Degefaová z Etiopie

Boston

Bostonský maraton vyhrál v těsném finiši Keňan Lawrence Cherono, který při premiéře v prestižním závodu přesprintoval v posledních metrech 123. ročníku dvojnásobného šampiona Lelisu Desisu z Etiopie. Závod žen suverénně ovládla vítězka pražského půlmaratonu z roku 2015 Etiopanka Workneš Degefaová.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Bostonský maraton vyhrál v těsném finiši Keňan Lawrence CheronoVideo: sntv

Třicetiletý Cherono oslavil v čase 2:07:57 sedmé maratonské vítězství v kariéře. Naposledy se radoval v říjnu v Amsterodamu, kde si časem 2:04:06 vylepšil osobní rekord. Desisu dnes na cílové pásce porazil o dvě sekundy. Třetí doběhl další Keňan Kenneth Kipkemoi (2:08:06), který se s oběma rivaly držel od 39. kilometru a odpadl až na posledních 200 metrech.

Specialistka na půlmaratony Degefaová naopak zaútočila brzy a 32 kilometrů běžela osamoceně. Osmadvacetiletá vytrvalkyně zvládla premiérový start na maratonu elitní série World Marathon Majors v čase 2:23:31. V Bostonu triumfovala jako osmá Etiopanka v historii. Druhá doběhla s odstupem 42 sekund Edna Kiplagatová z Keni, třetí skončila domácí Jordan Hasayová.