Kanoista Doktor vyhrál Světový pohár

ZÁHŘEB

Rychlostní kanoista Martin Doktor vyhrál posedmé za sebou Světový pohár. Na závěrečné regatě v Záhřebu dnes zvítězil na kilometrové trati, a protože do Chorvatska nepřijeli němečtí závodníci s favorizovaným Andreasem Dittmerem, nemůže ho v celkovém pořadí už nikdo předstihnout.

Martin Doktor

Dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty triumfoval v Záhřebu na kilometru s náskokem téměř dvou vteřin před Andreasem Kiligkaridisem z Řecka. Navíc v nejrychlejším čase historie 3:47,59 minuty.

"Byly tu krásné podmínky, prostě ideální. Tady se ale vždy jezdí rychlé časy," poznamenal pro ČTK trenér Josef Doktor, zatímco se jeho syn připravoval na kvalifikační jízdy na dvoustovce. "Je nám úplně jedno, jestli tady Němci byli, nebo ne. Důležitý bude závod na mistrovství světa a ještě víc příští rok na olympiádě," dodal starší z Doktorů.

Na mezinárodní scéně se neztratila ani kajakářka Barbora Futerová, jež dokončila kilometrové finále na čtvrtém místě, půl sekundy za bronzovou Britkou Triciou Daveyovou.

Výsledky - 1000 m:
Muži:
C1: 1. Doktor (ČR) 3:47,5, 2. Kiligkaridis (Řec.) 3:49,3, 3. Žukovskij (Běl.) 3:49,6; C2: 1. Simiocencu, Popescu (Rum.) 3:33,1C4: 1. Bělorusko (Kurljandčik, Bagdanovič, Žukovskij, Sapaněnko) 3:21,2K1: 1. Baggaley (Austr.) 3:34,1K2: 1. Nilsson, Oscarsson (Švéd.) 3:11,7K4: 1. Bělorusko (Skurkovskij, Abalmasov, Pjatrušenko, Machněv) 2:56,8.
Ženy:
K1: 1. Kovacsová (Maď.) 3:54,5, 2. Karmiová (Izr.) 3:56,2, 3. Daveyová (Brit.) 3:59,0, 4. Futerová (ČR) 3:59,6K2: 1. Szabóová, Botaová (Maď.) 3:38,7.