Živě

Keňa vyřadila kvůli vysoké hladině mužských hormonů dvě atletky

10. května 2019 17:05 - Nairobi

Keňa vyřadila kvůli novému pravidlu IAAF, které se týká atletek s přirozeně vyšší hladinou mužských hormonů, dvě závodnice z nominace na víkendový štafetový mítink World Relays. Regule, která vstoupila v platnost tento týden, zakazuje takovým atletkám závodit na tratích od 400 m po míli, pokud se nepodrobí léčbě.

 

Ibraheem Al Omari, Reuters

"Po zavedení tohoto pravidla nemůžeme riskovat a odcestovat s těmito dvěma atletkami," řekl sportovní ředitel keňského atletického svazu Paul Mutwii.

Z týmu pro neoficiální štafetové mistrovství světa v Jokohamě vypadly keňská šampionka na 100, 200 metrů a držitelka národního rekordu na 400 metrů Maximilla Imaliová a další čtvrtkařka Evangeline Makenaová. Krevní testy u obou odhalily příliš vysokou hladinu testosteronu.

Proti zavedení pravidla marně bojovala jihoafrická atletka Caster Semenyaová. Dvojnásobná olympijská vítězka v běhu na 800 metrů neuspěla minulý týden u arbitráže CAS v Lausanne s odvoláním a nové nařízení tak 8. května vstoupilo v platnost.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.