Živě

Letošní diskařská jednička Dacres jamajský titul nezískal

23. června 2019 10:10 - Kingston

První muž letošních světových tabulek v hodu diskem Fedrick Dacres utrpěl na jamajském šampionátu porážku. Úřadující vítěz Her Commonwealthu hodil v sobotu v Kingstonu 63,49 metru a zaostal o více než sedm metrů za svým týden starým národním rekordem z Rabatu (70,78). Titul získal jeho tréninkový partner Traves Smikle výkonem 66,33 metru.

 

Radek Petrášek, ČTK

"S výkonem nejsem úplně spokojený, ale mám titul a to je fajn. Naposledy se mi to povedlo v roce 2012. Je to jen další krok k tomu hlavnímu, což je mistrovství světa," řekl agentuře Reuters Smikle, který letos hodil nejdál 67,57. Oba diskaři si zopakovali umístění z květnového Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově.

Také Dacres už myslí na mistrovství světa a chce zlepšit vyrovnanost svých výkonů. "Jde o to snažit se být na takové úrovni, abych mohl pokaždé bojovat o stupně vítězů," uvedl.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.