Rubriky:

Atletika

Živě

Letošní diskařská jednička Dacres jamajský titul nezískal

23. června 2019 10:10 - Kingston

První muž letošních světových tabulek v hodu diskem Fedrick Dacres utrpěl na jamajském šampionátu porážku. Úřadující vítěz Her Commonwealthu hodil v sobotu v Kingstonu 63,49 metru a zaostal o více než sedm metrů za svým týden starým národním rekordem z Rabatu (70,78). Titul získal jeho tréninkový partner Traves Smikle výkonem 66,33 metru.

 

Radek Petrášek, ČTK

"S výkonem nejsem úplně spokojený, ale mám titul a to je fajn. Naposledy se mi to povedlo v roce 2012. Je to jen další krok k tomu hlavnímu, což je mistrovství světa," řekl agentuře Reuters Smikle, který letos hodil nejdál 67,57. Oba diskaři si zopakovali umístění z květnového Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově.

Také Dacres už myslí na mistrovství světa a chce zlepšit vyrovnanost svých výkonů. "Jde o to snažit se být na takové úrovni, abych mohl pokaždé bojovat o stupně vítězů," uvedl.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.