Rubriky:

Atletika

Nepřijatelné, zmocnila se mě nervozita, kaje se britský atlet. Před závodem se naštval a chytil rozhodčího pod krkem

5. července 2019 07:12 - Watford/Praha

Nevídaný incident se stal během Velké ceny Britského mílařského klubu ve Watfordu. Jeden ze závodníků, juniorský evropský šampion na 800 metrů z roku 2015 Kyle Langford totiž ztratil nervy poté, co byl vykázán z dráhy, a dotyčného rozhodčího chytil pod krkem. Za svůj čin už se omluvil.

 

Profimedia.cz

Celá situace přitom začala zdánlivě nevinně. Rozhodčí jednoduše Langforda požádal, aby se přestal rozcvičovat na dráze, protože tím zasahoval do probíhajícího závodu na 5 000 m.

Třiadvacetiletý závodník ale neudržel nervy a rozhodčího chytil pod krkem. Fotografie incidentu se pak objevily na sociálních sítích a případem se zabývá i Britská atletická unie.

Sám běžec se později na Twitteru za své chování omluvil. „Včera jsem zklamal sám sebe i svůj tým, když jsem zlostně zareagoval směrem k rozhodčímu na akci Britského mílařského klubu. Dovolil jsem předzávodní nervozitě, aby se mě zmocnila," napsal.

„Dotyčnému rozhodčímu jsem se omluvil, ale vím, že to bylo nepřijatelné a omlouvám se, že jsem se tak choval," pokračoval. „Jsem si jist, že tohle chování nikdy nezopakuji," kál se atlet.

bak, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika