Rubriky:

Atletika

Vycházející sprinterská hvězda Williamsová je podezřelá z dopingu

28. srpna 2019 10:12 - Kingston

Juniorská mistryně světa v bězích na 100 i 200 metrů Briana Williamsová z Jamajky čelí podezření z dopingu. V jejím těle zjistila kontrola zakázané diuretikum hydrochlorothiazid (HCTZ) a teprve sedmnáctileté sprinterce hrozí, že přijde o start na mistrovství světa v Dauhá. Podle pravidel IAAF jí hrozí až čtyřletý trest, diuretiky je možné maskovat užití jiných dopingových látek včetně steroidů.

 

Profimedia.cz

Williamsová popřela, že by úmyslně porušila pravidla. Její právník řekl agentuře Reuters, že HCTZ se do jejího těla dostal prostřednictvím léku, o jehož užití sportovkyně informovala v příslušném formuláři při dopingové kontrole. "Nezávislý test potvrdil přítomnost diuretika v léku, látka ale nebyla uvedena ve složení," řekl právník Emir Crowne.

Williamsová ovládla oba sprinterské závody na loňském juniorském MS v Tampere. Na letošním domácím seniorském šampionátu v Kingstonu doběhla třetí na stovce v novém národním juniorském rekordu 10,94 a kvalifikovala se do Dauhá. Jamajská nominace má být zveřejněna 6. září, šampionát začne o tři týdny později.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika