Rubriky:

Atletika

Semenyaová si v Dauhá osobně nepřevezme zlato z MS 2011

12. září 2019 13:22 - Praha

Dvojnásobná olympijská vítězka Caster Semenyaová získá oficiálně zlatou medaili z mistrovství světa 2011, která jí už před dvěma lety dodatečně připadla po diskvalifikaci dopující Rusky Marie Savinovové. Mezinárodní atletická federace IAAF ji na nadcházejícím mistrovství světa v Dauhá předá jihoafrickým funkcionářům, samotná atletka totiž na šampionátu startovat nebude, protože odmítá podstoupit terapii na snížení vysoké hladiny testosteronu v těle.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Semenyaová měla na MS obhajovat zlato v běhu na 800 metrů z roku 2017. Švýcarský soud ale na konci července obnovil platnost pravidla IAAF, podle něhož nesmějí atletky s přirozeně vyšší hladinou testosteronu závodit na středních tratích bez hormonální léčby.

Semenyaová koketuje s fotbalem, má smlouvu v prvoligovém klubu

Představitelé jihoafrického atletického svazu oznámili, že medaili pro Semenyaovou převezmou. Později rozhodnou, při jaké příležitosti ji závodnici slavnostně předají.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.