Rubriky:

Atletika

Rojasová předvedla v Metách nejdelší trojskok od roku 2010

10. února 2020 10:50 - Mety

Mistryně světa Yulimar Rojasová na nedělním mítinku v Metách předvedla nejdelší halový trojskok od roku 2010. Výkonem 15,03 metru se zařadila na dělené šesté místo historických tabulek. Je teprve osmou ženou, která pod střechou překonala patnáctimetrovou hranici.

 

Twitter

Čtyřiadvacetiletá Venezuelanka výbornou formu naznačila už 1. února, kdy si ve Valencii vylepšila dálkařský osobní rekord na 659 centimetrů. V Metách předvedla vyrovnanou sérii, při které opakovaně atakovala patnáctimetrovou hranici. Nakonec ji o tři centimetry překonala a zařadila se po bok Rusky Jolandy Čenové na šesté místo tabulek. Za patnáct metrů v hale skočila naposledy Olga Rypakovová z Kazachstánu v roce 2010, která tehdy v Dauhá dolétla na 15,14 metru.

Vítězka posledních dvou světových šampionátů v hale i pod otevřeným nebem Rojasová stejně jako ostatní atleti nebude moci prodat výbornou formu na halovém mistrovství světa, protože šampionát v čínském Nan-ťingu byl kvůli koronaviru o rok odložen. V létě se nepředstaví v Diamantové lize, neboť trojskok z jejího programu pro tento rok vypadl. Před olympijskými hrami v Tokiu by ale měla mimo jiné v květnu přijet do Ostravy na Zlatou tretru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika