Rubriky:

Atletika

Rekordman Van Niekerk po vážném zranění znovu závodí

24. února 2020 10:20 - Bloemfontein/Praha

Světový rekordman v běhu na 400 metrů Wayde van Niekerk se více než dva roky po vážném zranění kolena vrací na dráhu. O víkendu vyhrál na domácím mítinku v jihoafrickém Bloemfieldu závody na 100 a 200 metrů. Pro sedmadvacetiletého atleta to bylo první letošní představení před publikem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

O týden dříve zahájil návrat ručně měřenou stovkou na trávě. To zaběhl čas 10,20 a poděkoval všem, kdo se na jeho comebacku podíleli. V sobotu byl o desetinu sekundy rychlejší. Dvoustovku vyhrál za 20,31.

Olympijský šampion z Ria a dvojnásobný mistr světa se vážně zranil na podzim 2017 při charitativním zápase v ragby. Léčil se a rehabilitoval nejen doma v JAR, ale také ve Spojených státech amerických a Kataru.

Jeho dalším závodem by měl být tento týden regionální šampionát, který je kvalifikací na národní mistrovství. Tam už by měl běžet čtyřstovku, protože účast na mistrovství JAR je jednou z podmínek pro zařazení do výběru pro olympijské hry v Tokiu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.